В Костянтинівській ОДПІ роз’яснили, що підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, під час приймання грошових коштів від покупців за продані їм товари чи надані послуги, мають право не використовувати зареєстровані, опломбовані і переведені у фіскальний режим роботи РРО. Таке право їм надає п. 296.10 Податкового кодексу України та стаття 9 Закону від 06.07.95 р. № 265 «Про застосування РРО…».
Однак, стаття 3 цього ж Закону та стаття 8 Закону «Про захист прав споживачів» гласить, що, при цьому, обов’язок для продавця – видати покупцям розрахунковий документ установленої форми, що підтверджує факт купівлі і дату продажу товару (послуги).
Що може служити таким документом? Як правило, підприємці, використовують, як документ, товарний чек. Його форма законодавчо не затверджена, однак, важливо, щоб за своїм змістом він відповідав вимогам пункту 2 ІІ розділу Положення №13, висунутим до розрахункових документів, за винятком відображення в ньому фіскального номера РРО та напису «Фіскальний чек». А саме, повинні бути обов’язкові реквізити: найменування господарської одиниці, адреса, назва товару (послуги), одиниця виміру, вартість одиниці виміру, загальна сума, форма оплати. Якщо підприємець є зареєстрованим платником ПДВ, вказується ставка податку у відсотках та загальна сума ПДВ.
В інспекції, також наголосили, що за невидачу розрахункового документа підприємця та його працівника, який не видав такий документ, можуть притягнути до адмінвідповідальності. Це передбачено статтею 1551 Кодексу про адміністративні правопорушення. Зокрема, реалізатора товару можуть оштрафувати від 34 до 85 грн, а самого підприємця – від 85 до 170 грн.
|