Костянтинівка  ІНФОрмаційна

Меню сайту
Головна » Файли » Реєстрація та облік платників податків » Реєстрація та облік платників податків

Повідомлення за ф.20-ОПП подаються не пізніше 31.01.2012.
[ Викачати з сервера (41.0Kb) ] 29.12.2011, 12:28
 
На нашому сайті Довідник типів об'єктів оподаткування ви можете ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ
 
      Відповідно до абз.3 п.п.63.3 статті 63 Податкового кодексу України(далі - Кодекс) об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.
     Абз.4 п.п.63.3 статті 63 Кодексу регламентовано, що платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.
    Порядок повідомлення органів ДПС про об'єкти оподаткування визначений розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 № 979 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 за № 1439/18734 (далі – Порядок обліку). 
      Згідно з п.п. 8.3 розділу VIII Порядку обліку, якщо у платника податків відбулась реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об’єкта. 
       Для взяття на облік протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню, платник податків повинен подати до відповідного органу державної податкової служби:
· реєстраційну заяву за ф. № 1-ОПП або ф. № 5-ОПП з позначкою „облік за неосновним місцем обліку” (додатки 6 та 8 до Порядку обліку),
· повідомлення про об’єкти оподаткування за ф. № 20-ОПП (додаток 11 до Порядку обліку). 
      Крім того, Порядком обліку передбачається надання інформації про об’єкт оподаткування у разі зміни відомостей про такий об’єкт. 
      Так, п.п. 8.5 розділу VIII Порядку обліку передбачено, що у разі зміни типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платник податків повинен надати повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією до відповідного органу державної податкової служби.
     Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування обнародується на офіційному веб-сайті ДПС України www.sta.gov.ua/ Консультаційний_центр/Навігатор_платника_податків/Типи_об’єктів_оподаткування.
Звертаємо увагу платників податків, що невиконання зазначених норм Кодексу та Порядку обліку щодо взяття на податковий облік об'єктів оподаткування чи об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням, тягне за собою матеріальну відповідальність у вигляді штрафних санкцій. 
      Відповідно до абз. 1 статті 117 Кодексу, за неподання у 10–денний строк платником податків вищезазначених документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування чи об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням, накладається штраф на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб - 510 гривень.
      У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої вже були застосовані штрафи за таке порушення, розмір штрафу збільшується вдвічі. 
      Враховуючи викладене, переконливо просимо платників податків, у яких відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування та які досі не перебувають на обліку у податкових органах за місцезнаходженням цих об’єктів, своєчасно звертатись до таких податкових органів для взяття на податковий облік. 
      При цьому звертаємо увагу, що нормами Кодексу та Порядку обліку чітко визначений термін надання повідомлень за ф. № 20-ОПП щодо тих об’єктів оподаткування, які створені після набрання чинності Кодексом – 10 робочих днів з моменту створення.
      Стосовно тих об’єктів оподаткування, які були створені та взяті на облік в органах ДПС за їх місцезнаходженням до 01.01.2011, роз’яснюємо таке. П.п.63.3 статті 63 Кодексу регламентована обов'язковість повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів, незалежно від часу їх створення.
       При цьому Кодексом не визначений строк надання інформації повідомлень про об'єкти, що створені до 01.01.2011.
       З метою реалізації однакового підходу щодо строків надання повідомлень про об’єкти оподаткування, а також забезпечення сприятливих умов щодо якісного обслуговування платників податків, ДПА у Донецькій області доводить до відома всіх юридичних осіб та самозайнятих фізичних осіб, про необхідність подання повідомлень за ф.20-ОПП не пізніше 31.01.2012. 
        Збір такої інформації від всіх платників податків дасть змогу ДПА у Донецькій області сформувати повну базу даних об'єктів оподаткування для проведення податкового контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків та зборів суб’єктами господарювання – платниками податків.
       Таким чином, всі платники податків, які досі не повідомили про об’єкти оподаткування, незалежно від часу створення таких об'єктів, мають зробити це до кінця січня 2012 року.
        Звертаємо увагу, що відповідальність за неподання інформації про об’єкти оподаткування платника податків у встановлений термін 31.01.2012 покладається на такого платника податків згідно з вищенаведеними нормами Кодексу.

Відділ реєстрації та обліку платників податків
Костянтинівської ОДПІ

 
 
Категорія: Реєстрація та облік платників податків | Додав: kogni
Переглядів: 734 | Завантажень: 228 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук по сайту
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz