Костянтинівка  ІНФОрмаційна

Меню сайту
Головна » Файли » Втратило чинність » Податок з власників транспортних засобів

Пам’ятка платникам податку з власників транспортних засобів
07.06.2010, 19:36
1. Хто є платниками податку з власників транспортних засобів
Відповідно до ст. 1 Закону України від 11 грудня 1991 року № 1963-ХІІ „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”, зі змінами та доповненнями, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
 
2. Від яких параметрів залежить ставка податку з власників транспортних засобів, яку необхідно сплачувати фізичним особам – власникам автомобілів
Ставки податку встановлюються на рік і визначаються в гривнях зі 100 см3 об'єму циліндрів двигуна для автомобілів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння; для автомобілів, обладнаних електродвигуном, ставки податку визначаються також у гривнях з 1 кВт (Вт – одиниця виміру потужності електродвигуна, літера «к» означає 10 у степені 3, отже, 1 кВт = 1000 Вт).
Фізичні особи – власники автомобілів повинні пам'ятати, що згідно з вимогами ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991 р. № 1963-XII вони зобов'язані сплачувати транспортний податок не щокварталу, як це роблять юридичні особи, а виключно у таких випадках:
  • перед першою реєстрацією в Україні;
  • перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів;
  • перед технічним оглядом щороку або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Ставки податку з власників автомобілів диференціюються залежно від об'єму циліндрів двигуна та строку використання автомобіля. Так, що більше об'єм двигуна та/або строк використання автомобіля, то вища ставка транспортного податку.
Але це стосується лише тих транспортних засобів, які вперше реєструються в Україні (нові транспортні засоби та транспортні засоби, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України). При проведенні реєстрації, перереєстрації та черговому технічному огляді транспортних засобів, які вже були раніше зареєстровані в Україні, при обрахуванні податку на відміну від першої реєстрації застосовуються значно менші ставки податку, які не залежать від строку використання автомобілів.
 
3. Якщо податок не сплачено
Відповідно до ст. 5 Закону України від 11.12.91 р. № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів” податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів сплачується фізичними особами перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щороку або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Порядок нарахування пені на суму податкового боргу після закінчення встановлених термінів погашення узгодженого податкового зобов’язання визначено ст. 16 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Так, нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов’язання платником податків та при нарахуванні суми податкового зобов’язання контролюючими органами.
Враховуючи те, що фізична особа – платник податку з власників транспортних засобів самостійно сплачує податок, а не нараховує його собі та те, що контролюючі органи не проводять нарахування цього податку, підстав щодо нарахування пені за несвоєчасну сплату податку немає.
Якщо податковий орган під час документальної перевірки фізичної особи виявляє несплату податку з власників транспортних засобів та приймає рішення про донарахування суми податку з процедурою узгодження суми податкового зобов’язання, то в такому разі нараховується пеня відповідно до ст. 16 Закону № 2181-III та застосовуються штрафні санкції згідно з пп. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 цього Закону.
 
4. Які транспортні засоби є (не є) об’єктами оподаткування
 
Транспортні засоби які є об’єктами оподаткування
Відповідно до ст. 2 Закону України від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” об’єктом оподаткування є:
трактори (колісні) - код - 8701, крім гусеничних;
тільки сідельні тягачі - код 8701 20;
автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 8702;
автомобілі легкові - код 8703;
автомобілі вантажні - код 8704;
автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код 8705 (крім пожежних і швидкої допомоги);
мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном - код 8711,
крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 куб. см, - код 8711 10;
яхти та судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних) - код 8903 91;
човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних), - код 8903 92;
інші човни (крім спортивних) - код 8903 99.
 
Транспортні засоби які не є об’єктами оподаткування 
трактори на гусеничному ходу – код 8701 30;
мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном з об’ємом циліндра двигуна до 50 куб.см.-код 8711 10;
тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні-код 8705;
транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані-код 8709;
машини і механізми для сільськогосподарських робіт - коди 8432, 8433;
тільки яхти, судна парусні і човни спортивні –коди 8003 91, 8903 92, 8903 99.

 
Категорія: Податок з власників транспортних засобів | Додав: kogni
Переглядів: 538 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук по сайту
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz