Костянтинівка  ІНФОрмаційна

Меню сайту
Головна » Файли » Загальнодержавні податки і збори » Податок на доходи фізичних осіб

Пам’ятка громадянину, який подає декларацію про доходи у 2010році
[ Викачати з сервера (212.0Kb) · Викачати видалено (212.00 KB) ] 28.01.2010, 22:34
Основні нормативно-правові акти які регламентують подання декларації про отримані доходи:
1. Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03 № 889 – IV.
2. Декрет Кабінету Міністрів України від 26.12.92 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» (розділ IV).
3. Наказ ДПА України від 21.04.93 №12 «Про затвердження інструкції про прибутковий податок з громадян» (зі змінами та доповненнями), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.06.93р. за №64.
4. Наказ ДПА України від 22.09.03 №442 «Про затвердження інструкції про податковий кредит», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.10.03р. за №879/8200.
 
Строки подання декларації
Річна податкова декларація подається до державної податкової інспекції за місцем проживання громадянина до 1 квітня 2010 року (тобто, останній день подання річної податкової декларації – 31 березня 2010р).
Декларацію також можна відправити поштою на адресу податкового органу з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку її подання.
Безкоштовні послуги, що надає податкова інспекція громадянину, який подає річну податкову декларацію
Громадянин має можливість безпосередньо у податковій інспекції за місцем проживання отримати безкоштовно бланк декларації та консультаційну допомогу фахівців податкової інспекції щодо її заповнення.
Крім того, громадянин має можливість до 1 березня 2010 року звернутися із запитом до відповідного податкового органу з проханням заповнити річну податкову декларацію, а податковий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги з такого заповнення.
 
Форма декларації
До затвердження нової форми річної декларації про майновий стан і доходи, передбаченої Законом №889-IV використовуються (заповнюється та подається платником податку) бланк декларації (додаток 1 Інструкції про прибутковий податок з громадян).
Сплата суми податку, донарахованого податковою інспекцією за річною податковою декларацією
Громадянин зобов’язаний погасити нараховану суму податку за річною податковою декларацією протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Отримання зайво сплаченого податку, розрахованого за річною податковою декларацією:
Сума податку, яка підлягає поверненню громадянину, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, визначену у декларації, протягом 60 календарних днів від дня отримання такої декларації.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання річної податкової декларації.
За неподання або несвоєчасне подання громадянами декларації про доходи чи включення до декларації перекручених даних, наведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, статтею 1641 кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність.
А саме: попередження або накладання штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному порушенні – накладання штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звільнення від обов’язку подання декларації
Громадянин звільняється від обов’язку подання декларації у таких випадках:
а) незалежно від сум отриманих доходів платниками податку, які:
- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, зазначених Законом.

Обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов’язаних подавати звітність з цього податку у встановленому порядку.
 
ДОДАТОК : брошура "Податок з доходів фізичних осіб. Подання громадянами декларацій про доходи, отримані ними у 2009 році"
 
Відділ МРР та звернень громадян ОДПІ
Категорія: Податок на доходи фізичних осіб | Додав: kogni
Переглядів: 478 | Завантажень: 279 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук по сайту
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz