Костянтинівка  ІНФОрмаційна

Меню сайту
Головна » 2010 » Грудень » 23 » Податковий кодекс за легалізацію заробітної плати
11:59
Податковий кодекс за легалізацію заробітної плати
З прийняттям Податкового кодексу України, питання боротьби з заробітною платою «в конвертах», як атрибутом тіньової економіки, набирає нових обертів. Податковим кодексом визначено, що саме роботодавець (юридична або самозайнята особа, яка використовує найману працю фізичних осіб на підставі укладених трудових договорів) несе обов’язки з виплати заробітної плати, а також нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету, нарахувань на фонд оплати праці і інші обов’язки, передбачені законами.
До роботодавця прирівнюються юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ чи її представництво), постійне представництво нерезидента, самозайнята особа, яка нараховує (виплачує) дохід за виконання роботи та/або надання послуги згідно із цивільно-правовим договором у разі, якщо буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими.
Податковим кодексом надано право податковим органам проводити документальні позапланові виїзні та фактичні перевірки суб’єктів підприємницької діяльності у разі отримання інформації про ухилення від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок не укладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.
В той же час, Податковим кодексом збережено право за платниками податку на прибуток включати до складу витрат заробітну плату та інші виплати робітникам, зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг).
До складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін відповідно до колективних договорів.
Крім того, Податковим кодексом платникам податків надано право користуватись ставкою 0 відсотків з податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.
Таким чином, податкове законодавство, спираючись на положення Податкового кодексу, сприятиме легалізації заробітної плати та підвищенню розміру заробітної плати, а податкові органи і у подальшому будуть продовжувати боротьбу з таким негативним явищем, як зарплата «в конвертах».
Відділ МРР та ЗГ Костянтинівської ОДПІ
Переглядів: 617 | Додав: kogni | Рейтинг: 0.0/0
Пошук по сайту
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz