Сьогодні співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Служби безпеки України та Прокуратури Донецької області в рамках операції «Акциз-2017» було встановлено, що на території області у вантажному потязі з вугіллям, який прямував зі станції Ясинувата, що знаходиться на тимчасово непідконтрольній українській владі території, до станції Костянтинівка, здійснюється незаконне транспортування фальсифікованих цигарок.
Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2017», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.
Саме таку суму військового збору перерахували платники податків Донецької області у 2016 році на підтримку обороноздатності української армії. Надходження січня-грудня 2016 року на 10 млн грн перевищують показники відповідного періоду 2015 року.
Протягом 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 61 порушення митних правил, що на 42% більше, ніж за січень-грудень 2015 року (35 порушень). Із загальної кількості справ у 18 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму майже 120 тис. гривень. На розгляд до суду направлено 20 справ про порушення митних правил на суму понад 937 тис. гривень. Також, у звітному періоді було виявлено факт незаконного переміщення наркотичних засобів через митний кордон України, а саме таблеток "трамадол".
З початку 2016 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано майже 3,5 млрд грн митних платежів. Окремо у грудні минулого року держскарбниця поповнилась на 266,3 млн гривень.
Костянтинівські фіскали одним з найбільш дієвих засобів боротьби з нелегальною заробітною платою та працею вважають взаємодію з роботодавцями та іншими органами влади. Тільки спільні зусилля та організовані дії всіх органів влади, суб’єктів господарювання та громадськості спроможні надати позитивні результати в боротьбі з цим негативним явищем.
Слідчими підрозділами податкової міліції Донеччини постійно вживаються всі необхідні заходи для розслідування податкових та митних правопорушень, їх запобігання та забезпечення надходжень до бюджету.
Протягом 2016 року громадяни майже 1,6 тисяч разів звертались до Центру обслуговування платників Костянтинівської ОДПІ з метою отримання довідки про доходи. Більшість довідок відвідувачі отримували з метою оформлення житлових субсидій та складання декларацій державних службовців.
У 2016 році до місцевих скарбниць Костянтинівки та Костянтинівського району надійшло 63 млн. грн. земельного податку. Це на 23 млн.грн. перевищує надходження 2015 року. Юридичні особи – платники земельного податку перерахували до бюджету понад 56 млн. грн, фізичні особи – 6,8 млн грн податку.
З 1 січня 2017 року законодавчо установлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі – 3200 гривень.
Звернули увагу, що відповідно до закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, зазначено, що мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Окрім цього, даним Законом внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України, яким збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за:
З нового року неоподатковуваний розмір добових по Україні встановлено на рівні 0,1 від мінімальної зарплати станом на 1 січня звітного року.
Таким чином, у 2017 році на один день відрядження буде припадати 320 грн добових, що не підлягатимуть оподаткуванню. А от неоподатковуваний розмір закордонних добових у цьому році не буде «прив’язаний» до мінімальної зарплати й становитиме 80 євро на день.
Ставка податку на прибуток – «нуль відсотків» встановлена в оновленому Податковому кодексі аж до кінця 2021 року для окремих платників. В категорію «нульових», зокрема, можуть потрапити юридичні особи – платники податку на прибуток, якщо в них:
Фізособа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною, а отже і позбавляється статусу платника єдиного внеску.
Підприємці-платники єдиного податку без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.
Приклад 1.Працівникові нараховано зарплату3200 грн. Податкова соціальна пільга до такої заробітної плати не застосовується, оскільки вона більша за граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу 2240 грн.).
Відповідно до змін внесених до ПКУ, скасовано обмеження щодо суми витрат.
Для порівняння – за 2016 рік враховуються понесені витрати, які не повинні перевищувати у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання - 1930 грн, у 2015 році ця сума складала – 1710 грн, у 2017 році – без обмежень суми.
Терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців у 2017 році залишаться незмінними
Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (у тому числі - сума їх індексацій, нарахована відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, у частині такого перевищення.