Протягом першого місяця 2017 року фахівцями Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано порушень митних правил на 40% більше, ніж торік. Із загальної кількості справ вилучено предмети правопорушень на суму понад 30 тис. гривень. Слід відмітити, що у відповідному періоді минулого року предмети правопорушень за протоколами не вилучались. Фактів незаконного переміщення наркотичних і психотропних речовин, прекурсорів, зброї, патронів, а також культурних цінностей, не виявлено.
Підрозділами аудиту фіскальної служби Донеччини, з урахуванням останніх змін у законодавстві, здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання встановленого порядку проведення розрахунків, наявністю дозвільних документів та відповідних ліцензій, завдяки чому неухильно зростає обсяг проведених через реєстратори розрахункових операцій готівкових та безготівкових розрахунків.
На сьогоднішній день Донецька область знаходиться не в найкращих екологічних умовах. Перш за все це пов’язано з недбайливим ставленням до навколишнього природного середовища та діяльністю великої кількості підприємств, що пов’язана із забрудненням та погіршенням стану довкілля. На Донеччині екологічний податок сплачує понад 1700 підприємств.
За результатами січня 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали понад 627 млн грн, що на 207 млн грн більше, ніж за перший місяць минулого року.
Зокрема, найбільша сума податкових платежів залишилась в розпорядженні громади м. Маріуполя, а саме понад 187 млн гривень. У два рази менше отримали громади Покровського та Бахмутського районів – 90 та 83 млн грн відповідно. Збільшення надходжень до місцевих бюджетів регіону, насамперед, відбулось завдяки плідній співпраці органів місцевого самоврядування, платників податків та фіскальних органів області.
У 2016 році від реалізації товарів та майна, що перейшли у власність держави, до бюджетів усіх рівнів надійшло 2,44 млн грн, що у 2,8 рази перевищує аналогічні надходження 2015 року. Відповідно до розподілу коштів 93% від загальної суми надходжень, а саме 2,27 млн грн надійшло до державного бюджету країни. Місцеві скарбниці регіону отримали понад 176 тис. гривень.
В Костянтинівській ОДПІ нагадали, що 1 березня закінчується термін подання річної Декларації платника єдиного податку.
Фізичні особи–підприємці, які завершили 2016 рік, перебуваючи на 1 або 2 групі спрощеної системи оподаткування, подають таку звітність за формою, затвердженою Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578.
В Костянтинівській ОДПІ розповіли, що фізичні особи – резиденти, які отримали у 2016 році спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, який не відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунка). Таким фізичним особам необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем свого проживання не пізніше 3 травня 2017 року та задекларувати отримані доходи, які також слід оподаткувати військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Нараховані самостійно в декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно сплатити не пізніше 28 липня 2017 року.
Вимоги до установчих документів неприбуткових організацій, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня. Так, вимоги щодо наявності установчих документів тепер не поширюються на бюджетні установи.
Електронні сервіси, які успішно впроваджуються в фіскальній службі, надають можливість ділового спілкування в режимі он-лайн. Громадяни також можуть відзвітувати про минулорічні доходи, надіславши електронною поштою заповнену декларацію про майновий стан і доходи. Але для цього необхідно мати електронний цифровий підпис.
У січні надходження від роздрібної торгівлі підакцизними товарами збагатили місцеві бюджетиміста та району на 1,9 млн. грн., що на 700тис. грн. перевищує показники січня 2016 року.
В Костянтинівській ОДПІ розповіли, що дохід, отриманий громадянами від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України).