За перший квартал 2017 року підприємства Донеччини, які у своїй діяльності використовують водні об’єкти, спрямували до бюджетів понад 45 млн грн рентної плати за спеціальне використання води, що на 72%, або більш, ніж на 19 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797), що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до розділу І Податкового кодексу України, а саме розділ доповнено ст. 193, яка регламентує функції державних податкових інспекцій.
Трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем повинні оформлюватись відповідно до норм діючого законодавства. Але на даний час робота без оформлення трудових відносин та «нелегальна» заробітна плата стали невід’ємною складовою ведення бізнесу. Перш за все, роботодавець, який порушує трудове законодавство, повинен розуміти, що насамперед своїми діями позбавляє майбутнього найманих працівників. Саме тому, детінізація трудових відносин є одним з основних напрямів роботи фіскальної служби Донеччини.
Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями не визначає порядок
здійснення розрахунків особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність та відповідно не поширюється на цих осіб.
Упродовж І кварталу 2017 року митниками Донеччини до Державного бюджету України перераховано 931 млн грн митних платежів. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, надходження зросли на 34% або більше, ніж на 237 млн гривень. Перевиконання митних платежів становить 8% від доведеного індикативного показника.
Всі платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають до фіскальних органів за місцем проживання:
Із 1 січня 2017 року єдинники 1групи мають сплачувати ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди провадження підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого ЄСВ. У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб — підприємців становить 704 грн на місяць (3200 грн х 22%).
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Із 1 січня 2017 року мінімальна зарплата це, мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Відтепер всі бажаючі можуть скористатися новою можливістю Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ("ЗІР") та оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань».
Громадяни України, які отримали у 2016 році доходи, що не були оподатковувані мали надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем свого проживання не пізніше 03 травня 2017 року.
Державна фіскальа служба України наказом від 20.04.2017 р. № 275 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Водночас втратив чинність наказ ДФСУ від 17.02.2017 р. №102.