За результатами роботи протягом перших п’яти місяців 2017 року фахівцями фіскальної служби Донецької області забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі понад 6,7 млрд грн, що на 45,2%, або на 2,1 млрд грн, перевищує минулорічні надходження.
Так, перевиконання січня-травня 2017 року спостерігається як у надходженнях до Державного бюджету країни – майже 2,9 млрд грн, так і за платежами до місцевих бюджетів області – понад 3,8 млрд гривень
Відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок) реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що відповідно до абзацу першого п. 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі – Положення), підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Співробітниками Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області в травні поточного року розкрито схему безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ посадовими особами одного з підприємств-сільгоспвиробників області за рахунок проведення протягом минулого року фіктивних фінансово-господарських операцій.
Не зважаючи на тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, схвалене Радою національної безпеки і оборони України в березні поточного року, окремі громадяни не припиняють спроб ввезення на тимчасово окуповану територію Донецької області товарів комерційного призначення.
Відповідно до п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає одній з таких ознак:
Для формування у громадян України вектору добровільної сплати податків сьогодні діяльність фіскальної служби орієнтується саме на сервісні функції, зокрема - на обслуговування платників.
З 19 липня 2017 року набере чинності Закон України від 23.03.2017 № 1982-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».
План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 р. буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України до 25.12.2017 р.
Відповідно до чинного законодавства роздрібна торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами передбачає у суб'єктів підприємницької діяльності наявність відповідних ліцензій.
В Костянтинівській ОДПІ нагадали, що громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до податкової інспекції за місцем проживання декларацію про майновий стан і доходи у термін, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
При роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам — підприємцям — платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.
У разі допущення помилки роботодавцем і за необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними й одночасно повідомлення типу «початкове» — з правильними даними.
Сума бюджетної дотації, яка підлягає виплаті сільгоспвиробнику за звітний період, не може перевищувати суму ПДВ до сплати до державного бюджету, задекларовану таким сільгоспвиробником у податковій декларації з ПДВ за такий звітний (податковий) період.
Досить поширеною залишається практика, коли роботодавці офіційно не оформлюють найманих працівників. У такій спосіб вони економлять кошти на сплату податків, а працівників умовляють, що зарплата в «конверті» вигідніша, адже з неї також не треба сплачувати податки.