Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що до 1 липня 2017 року громадяни – власники житлової нерухомості та транспортних засобів отримають податкові повідомлення – рішення, в яких будуть зазначені суми нарахованого податку на нерухоме майно та транспортного податку, а також реквізити для сплати зазначених податків. Сплатити вказану суму необхідно буде протягом 60 днів із дня вручення таких повідомлень.
Саме стільки перерахували платники Донеччини до зведеного бюджету країни за п’ять місяців 2017 року. Приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб у 2017 році в порівнянні з минулим роком склав 26%, або понад 692 млн гривень.
Згідно з розподілом коштів 25% сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 841 млн грн, спрямовано до Державного бюджету України.
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що 31 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №191 «Про затвердження Порядку визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення» (далі – Порядок).
Державна фіскальна служба України фіксує досить високий рівень сумлінності платників податків протягом останнього часу. Так, 95% платників добровільно декларують та сплачують свої податки. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, яке відбулось 20 червня.
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.
З початку року фахівцями управління протидій митним правопорушенням Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 30 порушень митних правил, що на 13% більше, ніж за відповідний період минулого року. Вартість предметів правопорушень складає майже 7,66 млн грн, зазначимо, що у 2016 році ця сума становила лише 30 тис. гривень. Із загальної кількості справ у 5 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму понад 46 тис. гривень.
З метою своєчасного попередження та усунення наслідків здійснення окремими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності ризикових або незаконних операцій з товарами з початку року Донецькою митницею до Головних управлінь ДФС Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей направлено 5 матеріалів для здійснення контрольно-перевірочних заходів.
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що з 01.04.2017 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 ПКУ.
Спецпідрозділ «Фантом» з метою захисту економічних інтересів держави продовжує проведення заходів, направлених на боротьбу з незаконними потоками товарів, розкриття та припинення кримінальних та інших правопорушень у сфері оподаткування.
Торгівля алкогольними та тютюновими виробами є не тільки високодохідним бізнесом, але й сферою комерційної діяльності, порушення законодавства в якій може завдати значної шкоди інтересам держави і споживачів. Саме тому одним із способів контролю держави зазначених видів діяльності є обов’язкове ліцензування.
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН):
Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які надсилають або вручають платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України.
По информации Константиновской ОГНИ, по состоянию на 1 июня 2017 года 255 субъектов хозяйствования получили 217 лицензий на право осуществления розничной продажи алкогольными напитками и 128 – табачными изделиями. При этом, Константиновскими плательщиками получено 137 «алкогольных» и 88 «табачных» лицензий, Торецкими – 80 и 40 соответсвенно.
Фахівці органів ДФС роз’яснюють чи звільняється від сплати авансового внеску платник єдиного податку першої або другої групи, який не використовує працю найманих осіб, якщо тривалість відпуски є меншою календарного місяця.
В Костянтинівській ОДПІ нагадали, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Основним документом, який регулює єдиний внесок – є Закон України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у ЄДР, у частині подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску зобов’язані формувати та подавати Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду, незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).
В фіскальній службі розповіли, в яких випадках звітуватимуть профспілки. До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання.
01.07.2017 року закінчується термін формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. Для включення до нового Реєстру неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України та надати копії таких документів контролюючому органу, на обліку в якому вони знаходяться.